Izstāde “BUS”

03.03.2017 – 03.03.2017

Galerija „629:30”

_izstadei

_MG_9852

Izstāde „Bus” ir Luīzes Elizabetes Rukšānes otrā personālizstāde. Tajā apkopotas 84 autobusu sēdekļu fotogrāfijas, kas uzņemtas laika posmā no 2013. līdz 2016. gadam. Dažas no fotogrāfijām pēc autores lūguma ir draugu fotografētas. Viņa vairs neatceras, kuras ir kuras un kurš vispār ir piedalījies trīs gadus ilgajā projektā. Precīzas ziņas ir tikai par Rasu Pavilonu, kuras vārds minēts dažos no fotogrāfiju failu nosaukumiem.

Izstāde mazliet ir par busiem, autobusiem un to sēdekļu tapsējumiem. Bet vairāk par izstādi pašu. Ideja (laikam) dzima 2013. gadā. Laikā, kad autorei vēl nebija viedtālruņa, bet gribējās iemūžināt trakos busu sēdekļus, lai pēc tam pabrīnītos un uzdotu lielo jautājumu: „KĀPĒC?”. Dokumentēt sāka, kad tika pie viedtālruņa. Pirms tam bija slinkums. Dažreiz bildes tika bildētas ar svešiem telefoniem un vēlāk pārsūtītas. Visu laiku tika runāts par izstādi. Hahaha. Izstāde netapa, protams. Tika uzdoti jauni jautājumi – kam tas viss, kāda tur vispār doma? Tas būtu izstādes cienīgi? Vai autobusu sēdekļi pa šo laiku gadījumā nav kļuvuši pārāk stilīgi? Man liekas, ka es instagramā redzēju kādus trīs sēdekļus, ne? Netīšām tika pat atbildēts pirmais lielais jautājums: „KĀPĒC?”. „Tāpēc, ka uz tik raibiem un krāsainiem audumiem neredz, ka krēsls patiesībā ir baigi netīrs.”

Kam tas vispār vajadzīgs?

Nevienam gan jau.

Bet šī izstāde veltīta visām tām izstādēm, kas sākas un beidzas autoru galvā. Tā arī nesasniegušas nevienu sienu/telpu/svešu aci. Man prieks, ka tā nenotika ar „Bus”. Lūk. Ir izstāde.

Vannasistaba nav nekas simbolisks izstādes konceptam. Vienkārši maza balta telpa, bez tualetes poda. Bilžu noformējumam gan – var redzēt folderi, kurā visu šo laiku tika krātas bildes. Varbūt var uzskatīt, ka, ja tās vēl ir folderī, tās nekur tālāk nav tikušas. (?) Bet izdrukāts ir. Tad jau skaitās.

 

Luīze Elizabete Rukšāne (1995) 2015. gadā pabeigusi Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolu un 2016. nepabeidza savas arhitektūras studijas Rīgas Tehniskajā universitātē. 2014. gadā Cinevillā pie sienas izveidoja savu pirmo personālizstādi „Mana vasara”. Piedalījusies izstādēs “/06-16/” (2016. gada marts, LMA), “Māksla pieder tautai” (2015. gada feb.), “Rozentāla pēdas Saldū” (2015. gada marts), “Atmiņas par Pēterburgu” (2015. gada janv. un 2014. gada janv.), “Eksotiskās klusās dabas” (2014. gada jūl.),”Ar acīm rakt nav grēks” (2014. gada jūl.),”Kārlis Ulmanis jaunā mākslinieka acīm” (2012. gada 6. sept.), “Kaligrāfija Latvijā” (2013. gada 25. sept. un 2014. gada okt.), “Pārdaugavas 24 sejas” (2013. gada 12. dec.).

 

IZSTĀDES KURATORĪTE,

Luīze Elizabete Rukšāne

 

IZSTĀDI ATBALSTA: neviens īsti neatbalsta

Advertisements

About ruksane

dzimusi 1995. gadā, mācos arhitektūru Rīgas Tehniskajā universitātē Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātē, 2015. gadā absolvēju Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolu, glezniecības specializācijā

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s