Univeristātes uzdevums – domātava Saulkrastos. projekta makets. 2015

bac

Iecerētā domātava plānota kā konceptuāla robežvieta starp pilsētas monotono ikdienu un dabā valdošo brīvību. Veidota kā vieta, kur aizmirst ikdienas raizes, domas par pagātni un nākotni, vieta, kur pievērsties dabas un tagadnes izjušanai. Tās arhitektoniskā kompozīcija ir apkārtējās vides noskaņas iedvesmota un šķietami dabas spēku dekonstruēta. Iegarenais, augstais telpas apjoms paredzēts slīps, it kā nerimstošajā vējā saliecies, veidojot nobīdi starp sienām un jumtu. Galvenā fasāde iecerēta vaļēja tipa, ar šauru kulisi zem jumta, kas konceptuāli radusies, no tās it kā „izņemot” domātavas grīdas formu, atstātais „robs” fasādē stilizēti atkārto aiz sevis esošā horizonta lauzto līniju, ko veido koku galotņu robeža ar debesīm. Savukārt aizmugurējā, pret ziemeļaustrumiem vērstā siena, plānota apšūta ar haotiski saliktiem dēļiem, kas atkārto apkārt esošos vertikālo līniju ritmus un ļautu vējam brīvi pūst cauri, liekot cilvēkam sajust apkārtējo vidi un savu ķermeni tajā.

Domātavas novietne – Saulkrastos, piejūras pļavā starp Pēterupi un Rīgas jūras līci. Tā tiktu celta ieplakā, pirmajā ceļa daļā, ejot no Pēterupes tiltiņa virzienā uz upes ieteku jūrā, – kā simbolisks starpposms šajā ceļā. Domātava atrastos aiz nelielas priekškāpas, smilšainā pļavā, no vienas puses ieskauta ar niedru pļavu, kas izveidojusies Pēterupes krastos, no otras – ar pāris priedēm.

novietne

Advertisements

About ruksane

dzimusi 1995. gadā, mācos arhitektūru Rīgas Tehniskajā universitātē Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātē, 2015. gadā absolvēju Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolu, glezniecības specializācijā