“skaņu telpa. emociju telpa” 2015. gads. studiju darbs. ģipsis un jaukta tehnika

 

 

prez2IMG_5239

IMG_5237IMG_5224

Ryuichi Sakamoto dzimis Japānā un ir plaša spektra mākslinieks, kuru īpaši aizrauj eksperimentālā akustiskā klavierspēle. Amerikā dzimušais Taylor Deupree savukārt ir elektroniskās mūzikas izpildītājs, fotogrāfs un grafiskais dizainers, kurš vada nelielu ierakstu studiju. Abi mākslinieki jau kopš 2008. gada periodiski sadarbojas dažādos mūzikas projektos. Uzstāšanās Londonā bija improvizācijas koncerts Hackney baznīcā, kur Sakamoto spēlēja flīģeli (izmantojot ne tikai tā taustiņus, bet arī stīgu daļu, koka virsmu un citas eksperimentālas autortehnikas), kā arī nelielas elektriskās ērģelītes, Deupree veidoja saspēli ar Sakamoto, caur digitalizētiem skaņu ierakstiem.

Kopumā kompozīcija ir ļoti laikmetīga, bez monotona ritma, kur klusums veido darba noskaņu tikpat ļoti, cik skaņa.

Telpas maketā vēlējos attēlot skaņdarba klusumu, bezgalīgo plašumu, pārsteigumu un mazliet tādu sajūtu, kas varētu rasties pastaigā pa jaunatklātu, mistisku, bet tomēr mierpilnu vietu. Stundu garajā skaņas ierakstā var aizmirsties. Tāpat, sava plašuma dēļ, centos veidot šo telpu pavisam atrautu no ikdienišķās pasaules.

skices

Advertisements

About ruksane

dzimusi 1995. gadā, mācos arhitektūru Rīgas Tehniskajā universitātē Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātē, 2015. gadā absolvēju Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolu, glezniecības specializācijā